Deklaracja dostępności Biuletyn Informacji Publicznej Centrum Integracji Międzypokoleniowej
Deklaracja dostępności
Centrum Integracji Międzypokoleniowej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowejzgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony http://www.cimchorzow.pl.
- Data publikacji strony internetowej:30 marca 2020 r.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:19 marca 2025 r.
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Nie wszystkie treści nietekstowe posiadają alternatywę w postaci tekstu; dotyczy to przede wszystkim treści zaimportowanych z poprzedniej wersji strony.
- Nie wszystkie linki posiadają w opisie lub etykiecie informację, co znajduje się pod tym linkiem.
- Nie wszystkie czynności, wykonywanych przez większość osób przy pomocy gestów wielopunktowych można wykonać także jednym palcem.
- Nie wszystkie pliki do pobrania (w formacie .pdf, .doc i inne) są przygotowane jako dostępne.
- Nie zawsze widoczne jest miejsce, w którym w danej chwili jest aktywny fokus.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:23 września 2020 r.
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:24 marca 2025 r.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Wyniki samooceny (pdf, 0,10MB).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Centrum Integracji Międzypokoleniowej – mejlowo sekretariat@cimchorzow.pl lub telefonicznie 32 245 93 40.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Centrum Integracji Międzypokoleniowej
Generała H. Dąbrowskiego 7
41-500 Chorzów
Parking
- Nie mamy wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
- Parking jest bezpłatny.
Pies asystujący
- Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.
- Zapewniamy wodę dla zwierzaka.
Wejście do budynku
-
Wejście główne znajduje się przy ul. Dąbrowskiego na której niema barier w poruszaniu się. 3 metry od wejścia znajduje się przejście dla pieszych nie posiadające wypukłych elementów dla osób z niepełnosprawnościa wzroku.
- Do wejścia prowadzą schody.
- Drzwi musisz otworzyć ręcznie.
- Otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły.
-
Na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i ul. Bankowej znajduje się wejście z ułatwieniami dla osób z niepełnosprawnościami. Po wejściu należy skorzystać z platformy przyschodowej by dostać się do głównego ciągu komunikacyjnego. W przypadku zamkniętych drzwi i pomocy w skorzystaniu z platformy przyschodowej poinformuj pracownika jednostki pod nr telefonu 695 563 067.
Przestrzeń za wejściem
-
Po wejściu głównym wejściem znajdują się 5 stopniowe schody z obustronnymi poręczami. Drzwi znajdujące się po prawej prowadzą do biura gdzie można uzyskać informację od pracowników. Na lewo od schodów znajduje się ciąg komunikacyjny którym można dotrzeć do windy oraz w dalszej części, do toalety przystosowanej dla osób ze szczególnymi potrzebami. Do toalety prowadzą 3 stopnie, można skorzystać z platformy przyschodowej. Wejście dostosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami znajduje się na przeciwko toalety.
- Informacja rozmieszczenia pomieszczeń znajduje się w Po pokonaniu schodów za drzwiami wejściowymi znajdują się strzałki informujące o kierunkach pomieszczeń. i jest wykonany w kontrastowych kolorach oraz dużymi czcionkami.
- Punkt obsługi znajduje się W pokoju 0.4 na prawo od wejścia
Ciągi poziome
- Pomieszczenia znajdują się na 4 kondygnacjach.
- Część korytarzy nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach.
Ciągi pionowe
- Na inne kondygnacje możesz się dostać za pomocą schodów
- Możesz skorzystać z windy.
Schody
- Za wejściem głównym znajdują się schody z obustronnymi poręczami. Na pierwsze piętro piętro prowadzą schody z jednostronną poręczą. Na drugie piętro prowadzą wąskie zabytkowe schody z jednostronną poręczą.
Winda
Pomieszczenia
- Około 80% pomieszczeń jest dostępnych dla osób na wózkach.
Łazienka
- W budynku jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością.
-
Parter, naprzeciwko wejścia dla osób ze szczególnymi potrzebami. Z głównego ciągu komunikacyjnego do toalety prowadzą stopnie, ale dostępna jest platforma przyschodowa.
- Drzwi otwierają się na zewnątrz.
- Drzwi łatwo pozostają w pozycji otwartej.
- Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku do łazienki.
- Do łazienki prowadzą schody.
-
Przy schodach od strony głównego ciągu komunikacyjnego znajduje się platforma przyschodowa. Niema przeszkód pomiędzy toaletą a wejściem dla osób ze szczególnymi potrzebami.
- Szerokość otworu wejściowego wynosi 100 centymetrów.
- Na ścianach są zamontowane poręcze.
- Pochwyty są po obu stronach ustępu.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Informacja o naszej działalności w tekście łatwym do czytania (ETR): https://cimchorzow.pl/wp-content/uploads/2025/03/ETR-Centrum-Integracji-Miedzypokoleniowej.pdf
- Aktualny raport z zapewnienia dostępności: https://cim.bip.chorzow.eu/add_www/cim.bip.chorzow.eu/file/raport_o_stanie_dostepnosci_cim_2025.pdf
-
Zgodnie z obowiązującą ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się osoba uprawniona, która zamierza skorzystać z usług tłumacza, zobowiązana jest zgłosić ten fakt w Centrum Integracji Międzypokoleniowej, w terminie co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem (planowaną wizyta w CIM), z wyłączeniem sytuacji nagłych.